montaż wideodomofonów Kraków

Montaż wideodomofonów Kraków

Fachowy montaż wideodomofonów Kraków

Aktualnie coraz bardziej popularnym urządzeniem domofon oraz wideodomofon. Jednak zanim zdecyduje się na wybór konkretnych urządzeń, warto wiedzieć, czym się one charakteryzują i z czego składają. Dzięki takiej wiedzy montaż wideodomofonów Kraków stanie się prostszy. Natomiast jeśli będzie chciało się skorzystać z pomocy fachowców, to będzie się wiedziało co oni robią. Na rynku występują urządzenia analogowe, cyfrowe IP oraz bezprzewodowe. Najczęściej wybieranym rodzajem wideodomofonów są analogowe. Są one najprostsze. Wideodomofony cyfrowe oferują więcej opcji, jednak są droższe. Jeśli chodzi o rozwiązania bezprzewodowe, to są one najprostsze w montażu, jednak mają ograniczenia zasięgu, a element bramowy musi być zasilany 230V.

Z czego składa się wideodomofon?

  • Stacja bramowa – służy jako dzwonek i posiada wbudowaną kamerę, która wyświetla osoby stojące przed wejściem. Na rynku dostępne są modele nadtynkowe i podtynkowe. Jeśli chodzi o serwis domofonów Kraków, to łatwiejszy jest w przypadku urządzeń nadtynkowych, ponieważ dojście do nich jest prostsze. Na rynku są także modele wyposażone w skrzynkę na listy
  • Zasilacz – podłącza się do niego stację bramową i monitor
  • Monitor wewnętrzny – służy on do podglądu tego, kto stoi przed domem. Modeli dostępnych na rynku jest całkiem sporo. Urządzenie służy do otwierania bramy, a w przypadku wyższych modeli także dodatkowych bram. Niektóre modele pozwalają zrobić zdjęcie osobom nas odwiedzającym gdy nie było nas w domu.
  • Decydując się na konkretne egzemplarze, warto pamiętać, aby montaż domofonu Kraków był na najwyższym poziomie.

    Dodatkowe informacje

    Wideodomofony łączy się kablem UTP. W tym przypadku dwie żyły plus oraz jedna minus służą do zasilania, następne dwie do transmisji obrazu oraz dwie do rygla. Trzeba także pamiętać o odpowiednim zasilaniu, w przypadku więcej niż jednego monitora potrzebny będzie mocniejszy zasilacz. Decydując się na wybór odpowiedniego urządzenia warto także zadbać o specjalistów, dla których naprawa domofonów Kraków nie będzie stanowiła problemu.