kamery do domu

Kamery do domu

Kamery do domu – jakie zadania spełnia monitoring wizyjny?

Podstawowym założeniem systemu CCTV (ang. closed circuit television – telewizja w zamkniętym obwodzie) jest uwiecznienie na trwałym nośniku, zdarzeń lub wypadków. Wypadków, które następnie pomagają nam w wyjaśnieniu powstania okoliczności danej sytuacji, lub określeniu sprawcy zdarzenia. Monitoring wizyjny za po mocą czegoś takiego jak kamery do domu, jest także dużym ułatwieniem. Szczególnie ułatwia pracę ochrony obiektu, która najczęściej ma stały podgląd kamer z całej posesji, skracając tym samym znacznie czas reakcji na zdarzenie. Obserwowany w ten sposób obszar jest o wiele większy. Dodatkowo przy odpowiedniej instalacji jesteśmy w stanie zobaczyć o wiele więcej niż ludzkie oko. Olbrzymią zaletą stosowania kamer z oświetlaczem podczerwieni jest możliwość obserwacji terenu w nawet całkowitej ciemności, gdzie człowiek nie dostrzegł by nic. Systemy monitoringu wspierają nie jako systemy alarmowe w skutecznej ochronie obiektu.

Jakie kamery do domu powinniśmy wybrać?

Sytuacja w przypadku nowych inwestycji jest stosunkowo prosta. Technologia kamer IP które wymagają do działania wyłącznie jednego przewodu sygnałowego do transmisji danych i zasilania, jest na bardzo popularna. Praktycznie każdy nowo powstały obiekt na którym ma być stosowany monitoring wizyjny, decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Co i jak doradzi z pewnością firma oferująca montaż wideodomofonów Kraków. Lecz co zrobić kiedy chcielibyśmy wprowadzić system CCTV na obiekt już istniejący. Na obiekt, na którym nie mamy już możliwości tak łatwego poprowadzenia okablowania? W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie rynku na rozwiązania powyższego problemu, pojawił się monitoring bezprzewodowy.

Cechy monitoringu bezprzewodowego

Główną i najważniejszą z punktu użytkownika cechą jest łatwość instalacji. Do konfiguracji kamery wystarczy zasilacz (zwykle jest to zasilacz 12VDC, dołączony do zestawu z kamerą) oraz komputer poprzez który użytkownik będzie łączyć się z urządzeniem. Kamera bezprzewodowa najczęściej łączy się naszym domowym routerem Wi-Fi dzięki czemu automatycznie uzyskuje dostęp do internetu. Ma to bardzo duże znaczenie w kontekście monitoringu zdalnego. Większość dostępnych na rynku kamer posiada dedykowaną aplikację mobilną oraz na PC. Dzięki temu, będąc poza domem i posiadając dostęp do Internetu, jesteśmy w stanie kontrolować to co się dzieje na naszej posesji. Dodatkowo monitoring bezprzewodowy ma ogromną przewagę w stosunku do rozwiązań tradycyjnych. Mianowicie w każdej chwili możemy zmienić miejsce montażu kamery, w zależności od aktualnych potrzeb.

Podsumowanie

Odpowiadając na pytanie czy warto stosować monitoring wizyjny w domu prywatnym, oczywiście że warto go stosować. Szczególnie w sytuacji gdy chcemy zwiększyć bezpieczeństwo naszego gospodarstwa domowego. Rozwiązania wykorzystujące monitoring bezprzewodowy, są wręcz stworzone do stosowania ich w domach i posesjach prywatnych. Łatwość montażu, oraz możliwość zdalnego podglądu jakie oferują nam dostępne na rynku systemy powoduje ich powszechność użycia. Bezprzewodowe kamery do domu są ostatecznym ciosem w stronę konwencjonalnych przewodowych systemów CCTV. Odpowiednio dobrane, zainstalowane oraz skonfigurowane kamery do domu, zapewnią nam bezpieczeństwo. Do tego dadzą komfort stałego monitorowania zdarzeń występujących na obiekcie.