światłowód Leszno

Światłowód Leszno i jego rola

Czym jest światłowód Leszno?

Światłowód to technologia, którą wykorzystujemy praktycznie na co dzień, korzystając z internetu. Nie każdy jednak ma świadomość, czym jest światłowód i do czego może się przydać. Według najpopularniejszej definicji jest to przewód z włókna szklanego, który wykorzystuje światło jako nośnik informacji. Światłowód Leszno to nie tylko internet. Technologia ta jest bowiem wykorzystywana również podczas montażu domowego i przemysłowego monitoringu.

Światłowód Leszno w monitoringu

Decydując się na montaż kamer Leszno, możemy spodziewać się, że będzie to monitoring oparty na technologii światłowodowej. Monitoringi wykorzystują światłowód z kilku powodów. Po pierwsze światłowód zapewnia o wiele większy zasięg transmisji niż standardowe okablowanie. Sygnał przesyła się bez zakłóceń nawet na odległość 20 km, dzięki tworzeniu się rozproszonych sieci. Po drugie, ich żywotność jest o wiele dłuższa niż w przypadku zwykłych kabli. Niektóre instalacje światłowodowe potrafią przetrwać ponad 20 lat.

Bezpieczeństwo kamer światłowodowych

Kamery do domu instalujemy zazwyczaj z chęci zapewnienia bezpieczeństwa sobie i swoim bliskim. Trudno o bezpieczeństwo, jeżeli monitoring jest narażony na zakłócenia w przekazie. Kamery Leszno, które wykorzystują technologię światłowodu, są o wiele bardziej odporne na zakłócenia elektromagnetyczne, szumy i zakłócenia radiowe. Dzięki temu trudno przerwać lub zniekształcić przekaz obrazu. Dodatkowo instalacja światłowodowa jest bardziej odporna na wilgoć i przepięcia.

Koszty monitoringu światłowodowego

Monitoring światłowodowy jest nieco droższy od tradycyjnego monitoringu na okablowaniu. Warto jednak pamiętać, że ta inwestycja się zwróci. Cena montażu tradycyjnego okablowania miedzianego znacznie wzrasta wraz z ilością kamer. W przypadku kamer na światłowód Kościan jest to o wiele mniejszy wzrost. Instalacja światłowodowa ma jeszcze jedną zaletę. Może być bowiem łatwo i tanio rozbudowywana i wymieniana.