nowoczesne wiedeoomofony Kraków

Wideodomofony Kraków – czy warto mieć

Wideodomofony Kraków do własnego domu

Jeszcze nie tak dawno domofon był zamontowany w każdym bloku i w wielu domach prywatnych. Pozwalał zatrzymać nieproszonych gości i ograniczał wszelkie niewłaściwe zachowania na posesji. Dziś technika poszła znacznie do przodu i pojawiło się urządzenie, które go przewyższa funkcjonalnością. Wideodomofon to wersja tradycyjnego domofonu, uzupełniona o możliwość transmisji obrazu. Przekazywanie obrazu odbywa się za pomocą kamery. O ile transmitowanie dźwięku odbywa się w obie strony, to obraz widoczny jest przeważnie dla mieszkańca posesji. Tego typu urządzenia można kupić w tych samych miejscach, gdzie zaopatrujemy się w systemy alarmowe . Wystarczy wyszukać na przykład hasło wideodomofony Kraków.

Bezpieczeństwo to podstawa

Jakie są korzyści posiadania takiego urządzenia? Wychodzi na to, że spore. Wideodomofon pozwala na szybkie i sprawne zidentyfikowanie osoby stojącej przed wejściem. Dodatkowo nie trzeba otwierać drzwi, żeby rozpocząć z nią rozmowę, co jest istotnie w kontekście bezpieczeństwa. Dodatkowym walorem jest również oszczędność czasu. W przypadku domofonu, trzeba było podnieść słuchawkę, a intruz mógł zmienić barwę i ton głosu, podając się za kogoś innego. W przypadku wideodomofonu specjalne umocowanie kamery do domu, pozwala już w pierwszej chwili zidentyfikować przybysza. Bardziej skomplikowane modele, mają również funkcję monitoringu, gdzie można dany obraz nagrać.

Alarmy domowe spięte z wideodomofonem

Urządzenia tego typu to wyjątkowo wysoki poziom bezpieczeństwa, bowiem nigdy nie zaistnieje sytuacja, że gospodarz pomyli czyjś głos z innym i nieopatrznie otworzy drzwi. Dodatkowo wbudowany czujnik ruchu, może włączać monitoring przy każdej wizycie pod drzwiami, czy przed bramą podczas nieobecności mieszkańców domu. Takie sytuacje mogą również uruchamiać alarmy domowe. Takie zaawansowane urządzenia są droższe od prostego domofonu, jednak bezpieczeństwo nie ma ceny. Sporym zainteresowaniem cieszą się również urządzenia z możliwością otwierania na szyfr i kartę magnetyczną, jak też modele ze zdalnie otwieraną bramą. Niemal standardem jest wbudowany czujnik światła, ułatwiający cyfrowy przekaz obrazu.

Dobre systemy alarmowe

Planując zabezpieczenia we własnym domu, warto rozważyć zainstalowanie wideodomofonu. Przy okazji rozeznania się w temacie systemy alarmowe Kraków, warto pomyśleć o innych rodzajach zabezpieczeń, takich jak alarmy do drzwi, okien i bramy. Rozsądnie będzie również zabezpieczyć ogrodzenie na całej długości czymś takim jak domofon. Systemy alarmowe oparte na czujnikach ruchu nie kosztują majątku, a mogą pomóc uniknąć przykrych sytuacji. Podobno nie ma stuprocentowych zabezpieczeń przed włamaniem, jednak większość z nich poważnie utrudnia uskutecznienie planów amatorów cudzego mienia.